Koła ratunkowe

 

"MARS - ST"

 
 

Wykonane z polietylenu, wypełnione pianką poliuretanową, z linką Ø 10 mm, umocowaną wokół koła. Koło jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne i eksploatację. Jest to standardowa wersja koła ratunkowego z białą taśmą 3M

Wymiary: średnica wewnętrzna - 440 mm, średnica zewnętrzna - 720 mm

Waga: 3.1 kg

Produkt posiada atest Polskiego Rejestru Statków (Nr. TC/1541/640320/00), spełnia przepisy PRS i jest odpowiedni do stosowania na statkach z klasą PRS lub w urządzeniach otrzymujących dokumenty PRS.

Koło "MARS-ST" jest wykorzystywane przez WOPR jako profesjonalny sprzęt ratunkowy.

"MARS - SP"

 
 

Wykonane z polietylenu, wypełnione pianką poliuretanową, z linką Ø 10 mm, umocowaną wokół koła. Koło jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne i eksploatację.

Jest to morska wersja koła ratunkowego z odblaskową taśmą 3M.

Wymiary: średnica wewnętrzna - 440 mm, średnica zewnętrzna - 720 mm

Waga: 3.1 kg

Produkt posiada atest Polskiego Rejestru Statków (Nr. TC/1540/640320/00), spełnia odpowiednie wymagania Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie życia na morzu - SOLAS 1974 łącznie z poprawkami.

Koło "MARS-SP" jest wykorzystywane przez WOPR jako profesjonalny sprzęt ratunkowy.

BOJKA RATOWNICZA

 
 

Wykonana z polietylenu, kolor pomarańczowy. Wyposażona w taśmę asekuracyjną (opasującą klatkę piersiową) i linkę holowniczą. Posiada specjalnie modelowane uchwyty na dłonie

Wymiary: wysokość - 760 mm, szerokość- 340 mm, grubość - 140 mm;

Waga: 1.2 kg

Stosowana jest do szybkich akcji ratunkowych 1/1 lub 1/2. Pozwala również na błyskawiczną reakcję w sytuacji gdy pływający nie może samodzielnie utrzymać się na powierzchni wody. Boja ratownicza SP jest wykorzystywana przez ratowników jako boja ostrzegająca lub sygnalizacyjna np.: przy zejściu ratownika pod wodę po tonącego.


Strony opracowano na podstawie materiałów reklamowych firm z którymi współpracujemy.