Unisoft - miękka szpachlówka poliestrowa

 
 

Służy do wyrównania rys i wgłębień różnych powierzchni przed malowaniem. Tworzy powłoki o dobrej przyczepności do zagruntowanej i niezagruntowanej powierzchni metalowej, betonowej, drewnianej i niektórych tworzyw sztucznych. Szpachlówka Unisoft posiada dużą elastyczność i odporność na temperatury do 800C, a krótkotrwale do 1200C. Stwarza to możliwość stosowania jej na elementy poddane drganiom i podwyższonym temperaturom. Charakteryzuje się doskonałą szlifowalnością. Dobrze współpracuje z większością farb i lakierów dostępnych na rynku.

Szpachlówkę nakłada się za pomocą szpachli na oczyszczone, odtłuszczone i przeszlifowane podłoże. Grubość nakładanej jednorazowo warstwy nie powinna przekraczać 5mm. Przed użyciem należy dodać do odmierzonej porcji szpachlówki 2-3% utwardzacza i dokładnie wymieszać. Czas przydatności do użycia po wymieszaniu z utwardzaczem wynosi około 7 min. w temp 200C. Po upływie około 30 min. powierzchnię szpachlówki można szlifować na sucho lub na mokro odpowiednim papierem ściernym, najpierw grubo, a potem drobnoziarnistym.

Szpachlówka nie powinna być nakładana w temperaturach poniżej 100C. Szpachlówkę należy przechowywać w chłodnych pomieszczeniach i unikać naświetlania promieniami słonecznymi.

 
     

Strony opracowano na podstawie materiałów reklamowych firm z którymi współpracujemy.