Szpachlówka wykańczająca

 
 

Służy do wyrównania nieznacznych rys i wgłębień różnych powierzchni przed malowaniem. Stanowi ostatnią, wykańczającą warstwę dającą dużą gładkość szpachlowanych powierzchni Tworzy powłoki o dobrej przyczepności do zagruntowanej i niezagruntowanej powierzchni metalowej, betonowej, drewnianej i niektórych tworzyw sztucznych jak i uprzednio nałożonych warstw szpachlówki poliestrowej. Charakteryzuje się doskonałą szlifowalnością. Dobrze współpracuje z większością farb i lakierów dostępnych na rynku.

Szpachlówkę nakłada się za pomocą szpachli na oczyszczone, odtłuszczone i przeszlifowane podłoże. Grubość nakładanej jednorazowo warstwy nie powinna przekraczać 5mm. Przed użyciem należy dodać do odmierzonej porcji szpachlówki 2-3% utwardzacza i dokładnie wymieszać. Czas przydatności do użycia po wymieszaniu z utwardzaczem wynosi około 8 min. w temp 20oC. Po upływie około 30 min. powierzchnię szpachlówki można szlifować na sucho lub na mokro odpowiednim papierem ściernym, najpierw grubo, a potem drobnoziarnistym.

Szpachlówka nie powinna być nakładana w temperaturach poniżej 10oC. Szpachlówkę należy przechowywać w chłodnych pomieszczeniach i unikać naświetlania promieniami słonecznymi.

 
     

Strony opracowano na podstawie materiałów reklamowych firm z którymi współpracujemy.