Łódź wiosłowo-motorowa Vena 330

Vena 330 to stosunkowo niewielka, lekka i bardzo mobilna łódź wiosłowo-motorowa. Jej niezatapialna i wytrzymała konstrukcja cechuje się wyjątkową stabilnością przy jej wymiarach. Wszyscy motorowodniacy, niezależnie od posiadanego doświadczenia, powinni czuć się w niej bezpiecznie, zarówno podczas pływania z rodziną, wędkowania, jak i samotnego obcowania z przyrodą. Ponad to, przy szybkim pływaniu sternik nie traci kontroli nad łodzią, co jest istotną zaletą szczególnie w sytuacjach, gdy zależy nam na sprawnym i bezpiecznym powrocie na ląd, spowodowanym chociażby nagłym załamaniem się pogody.

Vena 330 zostanie doceniona także przez wędkarzy preferujących spinningowanie w pozycji stojącej. Dzięki przeprowadzonym pracom nad optymalizacją geometrii dna w tym modelu, mogą oni teraz pewnie stać na jej pokładzie i oddawać się całkowicie swojej pasji, bez konieczności skupiania się na utrzymaniu równowagi. Z kolei subtelna i elegancka owiewka skutecznie chroni nasze twarze przed owadami, tak licznie występującymi nad rzekami oraz jeziorami.

Chociaż Vena 330 jest typową motorówką, to dzięki dołączonym w standardzie wiosłom wysokiej jakości możemy swobodnie pływać nią w miejscach z wyznaczonymi strefami ciszy. Także kończące się paliwo nie jest już więcej problemem zmuszającym nas do kierowania się ku brzegowi.

Przystosowanie tego modelu do silników o  niewielkiej mocy sprawia, iż osoby nie posiadające patentu sternika mogą cieszyć się jej rekreacyjno-wędkarskim charakterem. Dodam także, że silnik o mocy 13,6KM (maksymalna moc dopuszczona dla osób bez w/w patentu) wystarczy w zupełności do sprawnego pływania z czterema osobami na pokładzie.

Ewenementem w tym modelu jest możliwość wprowadzenia motorówki w ślizg nawet przy 6 KM silniku.

 

 

Dane techniczne:

Długość -  3,3 m

Szerokość - 1,4 m

Wysokość - 0,8 m

Zanurzenie - 0,3 m

Waga - 70 kg

Ilość miejsc - 4

Optymalna moc silnika - 10KM

Możliwość podłączenia silnika elektrycznego - TAK

 

Wyposażenie standardowe:

Relingi burtowe

Komplet wioseł

 

Łódź wiosłowo-motorowa Vena 370

Vena 370 to najnowsza propozycja skierowania głównie do wędkarzy oraz osób szukających taniej, średniej wielkości łódki do bezpiecznego pływania, np. z rodziną.

Vena 370 posiada dwupłaszczową oraz niezatapialną konstrukcję, całkowicie wykonywaną ręcznie z wysokiej jakości materiałów. Komory wyporonościowe wypełnione są specjalną pianką utrzymującą łódź na wodzie. A elementy takie jak pawęż czy dno są dodatkowo wzmacniane, żeby chronić łódź np. przed przemieszczającymi się przeszkodami, jak połamane gałęzie niesione nurtem rzeki.Model ten posiada udoskonalone przez nas dno zaczerpnięte z popularnej Veny 330. Dzięki zmianom uzyskaliśmy łódź cechującą się dużą stabilnością oraz statecznością. Efekt naszych prac powinien zadowolić w dużej mierze spinningistów, którzy z pewnością docenią małą wrażliwość na przechyły boczne, dzięki czemu wędkowanie w pozycji stojącej nie będzie sprawiało większych problemów. Dodatkowo zmniejszyliśmy opory płynięcia łodzi, co ma wpływ na poprawę osiągów, w tym zwrotność. Dzięki podniesionej burcie oraz obszernemu kokpitowi cała załoga, a szczególnie początkujący motorowodniacy czy też dzieci są mniej narażeni na wypadnięcie podczas manewrów. Natomiast owiewka z wytrzymałego poliwęglanu skutecznie ochroni nas przed chmarą owadów lub rozbryzgami wody z większych fal. Kolejną cechą naszej łodzi jest mobilność. Niewielka waga - ok. 100kg, znacząco wpływa na łatwość transportu czy wodowania/wciągania łodzi. Z kolei jej wymiary sprawiają, iż nie ma potrzeby szukania specjalnego slipu do wodowania, dając praktycznie nie ograniczone możliwości podczas wyboru miejsca wypoczynku. Co w połączeniu z oferowanymi w standardzie wiosłami oraz możliwością podłączenie silnika elektrycznego sprawia, że można pływać także na wodach z wyznaczonymi strefami ciszy.

Vena 370 posiada obszerny kokpit. Został on tak zaprojektowany, aby cztery dorosłe osoby, nieważne czy pływające rekreacyjnie czy używające tego modelu do wędkowania, czuły się swobodnie. W kokpicie umieściliśmy dwie kanapy (siedziska) - rufową dla sternika oraz pasażera, a także dziobową w kształcie litery 'L', którą szczególnie docenią pasażerowie chcący korzystać z uroków opalania na wodzie. Z kolei 3 bakisty, w tym jedna specjalnie zaprojektowana tak, aby można było wkładać do niej dłuższe elementy, jak np. pagaje lub wędki docenią szczególnie osoby chcące spędzać dłuższy czas na wodzie.

 

Vena 370 stanowi ciekawą alternatywę dla pontonów. Przystosowanie tego modelu do niedużych silników (10-20KM) sprawia, że osoby nie posiadające patentu sternika również mogą cieszyć się urokami spędzania wolnego czasu nad wodą.

Dane techniczne:

Długość -  3,7 m

Szerokość - 1,58 m

Wysokość - 0,7 m 

Waga - 100 kg

Ilość miejsc - 4

Optymalna moc silnika - 10 - 20 KM

Możliwość podłączenia silnika elektrycznego - TAK

 

Wyposażenie standardowe:

Owiewka z poliwęglanu

3 bakisty zamykane na kandaharki

Komplet wysokiej jakości wioseł wraz z okuciami

2 relingi burtowe ze stali nierdzewne

3 kangi ze stali nierdzewnej

Ucho cumownicze

Ławeczka

W ofercie posiadamy również modele Vena 450, Vena 420, Vena 310, Vena 240.