GPS Garmin GPSMAP76

 
 

GPSMAP 76 jest rozwinięciem modelu GPS 76. Do istniejących tam funkcji dołączono dodatkowo 8 MB pamięci wewnętrznej dla danych kartograficznych oraz wbudowano lądową mapę Europy.

GPSMAP 76 jest również niezatapialny i wyposażony w duży wyświetlacz, o rozdzielczości 180x240 pikseli, prezentujący informacje w 4 odcieniach szarości.

Odbiornik posiada podobnie jak inne nowe urządzenia wbudowany kalkulator pór połowów i polowań oraz ekran słońca i księżyca. Oprócz tego wyświetlane mogą być wszystkie inne standardowe ekrany: statusu satelitów, mapy, kompasu, autostrady, trasy aktywnej, listy waypointów, listy tras czy listy śladów. Dostępny jest również komputer podróży, dostarczający danych statysytcznych (odległości, czasy i prędkości).

Urządzenie wyposażone jest w funkcję wyszukiwania zarówno zachowanych waypointów, jak i elementów mapy (bazowej i szczegółowej, załadowanej do pamięci dodatkowej). Wyszukane elementy służyć mogą do nawigacji w linii prostej - GoTO oraz do tworzenia tras. Nawigacja możliwa jest również w oparciu o ślad podróży - do tego celu przeznaczona jest funkcja TracBack. GPSMAP 76 posiada również funkcję MOB oraz alarmy: punktów ostrzegawczych, kotwiczny, przybycia, zejścia z kursu oraz wody płytkiej i głębokiej (tylko w połączeniu z echosondą).

Zapisywanie nowych waypointów w pamięci urządzenia odbywa się przez naciśnięcie jednego przycisku. Przy zaznaczaniu nowych waypointów możliwe jest skorzystanie z funkcji uśredniania mierzonej pozycji.

Standardowo do pamięci dodatkowej załadowana jest baza danych o pomocach nawigacyjnych strefy przybrzeżnej dzięki czemu odbiornik doskonale nadaje się do żeglugi.

Pakiet standardowy zawiera: odbiornik GPSMAP 76, kabel połączeniowy GPS-PC, instrukcję obsługi oraz informator podręczny.

Odbiornik posiada menu ekranowe w języku polskim

 

Funkcje nawigacyjne

 
 

Waypointy: 500 z symbolem i nazwą

Automatyczne wyszukiwanie najbliższych waypointów

Wyszukiwanie waypointów oraz elementów mapy wg nazwy i z listy

10 punktów ostrzegawczych

Zapis śladów: zapis automatyczny do 10000 punktów - możliwość zapamiętania do 10 takich śladów

Trasy: 50 odwracalnych do 50 punktów każda oraz funkcje MOB i TracBack

Alarmy dźwiękowe: punktów ostrzegawczych, kotwiczny, przybycia, zejścia z kursu oraz wody płytkiej i głębokiej (tylko w połączeniu z echosondą)

Wbudowana lądowa mapa Europy oraz załadowana baza danych o pomocach nawigacyjnych

 

Cechy fizyczne

 
 

Wymiary: 6,9x15,7x3,6 cm

Waga: 218g

Wyświetlacz: 4,1x5,6 cm, podświetlany, o rozdzielczości 180x240 px, 4 odcienie szarości

Wodoszczelność: wg IPX7

Temp. pracy: -15 do 70°C

Zasilanie: 2 baterie alkaliczne AA lub zewnętrzne 10 - 40 V DC.

Czas pracy: do 16 godz.

Pamięć wewnętrzna: 8MB dla danych z oprogramowania serii MapSource.

Antena: wbudowana, quad-helix

Złącze anteny zewnętrznej: MCX

Port szeregowy: obsługuje formaty GARMIN, GARMIN DGPS, NMEA (możliwość konfiguracji wysyłanych sentencji), RTCM i Text

 

Strony opracowano na podstawie materiałów reklamowych firm z którymi współpracujemy.